کریسمس در برابر دحو الارض
5 بازدید
موضوع: تاریخ و سیره
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام و تحیت

 **از اعتلاء تا ابتذال* (۱۱)
 *کریسمس در برابر دحو الارض** 

درباره تاریخ میلاد حضرت مسیح «علی نبیّنا و آله و علیه السلام » مسیحیان همان اشتباهی را کرده اند که درباره به صلیب کشیدن حضرت عیسی دارند. 
همان طور که قرآن و روایات شیعی درباره حیات حضرت مسیح و طهارت و عفت حضرت مریم سلام الله علیها ؛ حقیقت را به مسیحیان تعلیم داد؛ وظیفه ماست تا به حیرت مسیحیت درباره تاریخ ولادت حضرت مسیح « علی نبیّنا و آله و علیه السلام » پایان دهیم .
بدانیم با هدایت ائمه علیهم السلام می توانیم جهانیان را به اعتلاء برسانیم.  
در حالی که برخی در ابتذال حیرت مسیحیت و کریسمس مجعول غرق شده اند. 
👇🏻👇🏻👇🏻
آن چه از روایات شیعی قابل استظهار است؛  *روز دحو الأرض ، روز  ولادت حضرت عیسی* « علی نبیّنا و آله و علیه السلام ». 
این تعلیم ؛ صراط مستقیمی در برابر سرگردانی مسیحیان درباره تاریخ دقیق ولادت حضرت عیسی « علی نبیّنا و آله و علیه السلام » است که  همواره محل نزاع میان آنان بوده است و همه آن ها اقرار دارند که هیچ مصدر و سندی برای تاریخ قراردادی و ایام جشن کریسمس  وجود ندارد و حتی در سال میلاد عیسی نیز میان آنان اختلاف وجود دارد. 
متحیر هستم که جماعتی این انجام وظیفه را که اینجانب متذکر شده ام با برخی عکس العمل های مطرود ؛ مقابله می کنند و از خود مسیحیان در این زمینه تعصب بیشتر دارند و به جای این که آنان را متوجه یک تاریخ معتبر کنند در افسانه سازی آن ها غرق می شوند.
حقیقتا اگر مسیحیان عالم متوجه شوند حضرت مولانا ابی الحسن الرضا علیه السلام تاریخ ولادت حضرت مسیح را  اعلام فرموده است چه ارادتی به امام رضا علیه السلام و چه اقبالی به متون شیعی پیدا می کنند ؟
و این یکی از مراتب اعتلاء شیعه است. 
 ابْنُ اَلْحُسَيْنِ عَنْ أَبِي طَاهِرِ بْنِ حَمْزَةَ عَنِ اَلْحَسَنِ بْنِ عَلِيٍّ اَلْوَشَّاءِ قَالَ:
 كُنْتُ مَعَ أَبِي وَ أَنَا غُلاَمٌ فَتَعَشَّيْنَا عِنْدَ اَلرِّضَا عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ لَيْلَةَ خَمْسَةٍ وَ عِشْرِينَ مِنْ ذِي اَلْقَعْدَةِ فَقَالَ لَهُ « لَيْلَةُ خَمْسَةٍ وَ عِشْرِينَ مِنْ ذِي اَلْقَعْدَةِ وُلِدَ فِيهَا إِبْرَاهِيمُ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ وَ وُلِدَ فِيهَا عِيسَى اِبْنُ مَرْيَمَ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ وَ فِيهَا دُحِيَتِ اَلْأَرْضُ مِنْ تَحْتِ اَلْكَعْبَةِ فَمَنْ صَامَ ذَلِكَ اَلْيَوْمَ كَانَ كَمَنْ صَامَ سِتِّينَ شَهْراً» .
 از حسن بن علىّ‌ وشّاء روايت شده است كه گفت: من در زمان كودكى با پدرم در *شب بيست و پنجم ذى القعده* شام را نزد حضرت رضا عليه السّلام صرف كرديم، آن حضرت به پدرم فرمود: 
 *شب بيست و پنجم ذى القعده شبى است كه ابراهيم و عيسى بن مريم عليهما السّلام در آن شب متولّد شده‌اند* و در آن شب زمين از زير كعبه گسترش يافته است، پس كسى كه روز آن را روزه بدارد، به مانند كسى است كه شصت ماه روزه داشته باشد.
ای کاش این حقیقت را به اهل کتاب و مسلمین تعلیم می دادیم تا به جای کریسمس مجعول مبتذل ؛ روزی متعالی را جشن می گرفتیم .
از دست هایی که دائما در حال کم رنگ کردن این حقایق است شکایتی نیست ؛ از آنان که با این تذکرات و تعالیم مقابله و دشمنی می کنند و معاونت در نشر آن ندارند تعجب است .
دشمنی ها ؛ حسادت ها؛ تهمت ها ؛ کینه ها و ... هماره در دنیا عقیم و در آخرت موجب حسرت و عذاب است.
بیاییم دنیای مسیحیت را مرهون تعلیم امام رضا علیه السلام کنیم و به آنان سند سالروز میلاد مسیح را هدیه کنیم.
همان نقلی که بزرگانی مانند شیخ صدوق رضوان الله تعالی علیه آن را برای ما به میراث گذاشته اند .

والله المستعان
سید حسین خادمیان 

‌           •┈┈••✾••┈┈•
https://chat.whatsapp.com/J1vjVHAT2OX5wehMimVSKK