وهابیت و تخریب بقیع
73 بازدید
موضوع: اخلاق و عرفان

 سخنان حجت الاسلام خادمیان 
تخریب قبور ائمه بقیع علیه السلام


اکرام اهل بیت علیهم السلام چه در زمان حیات آن ها و چه بعد از شهادتشان، مزد رسالت پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم قرار گرفته است. صرف نظر از جریان اکرام و احترام به شخصیت شخصی ای چهار امام، مساله تکریم آن ها به عنوان مزد رسالت رسول خدا است. به احدی از ذی القربی هر کس جسارتی کرد، مدیون خدا و رسول خداست و مزد رسالت را از بین برده است.

یعنی هشتم شوال، غیر از اینکه باید روز اهانت به مزار ائمه بقیع نام گذاری شود، به عنوان روز هتک حرمت به مزد رسال که قرآن اعلام کرده است معرفی کرده اند. از چند ضلع این مساله را باید تعریف کرد که هر کدام یک رکن است.

هرگز وهابیت بر اساس جهل عقیدتی این کارها را نمیکند. تربیت این انسان ها به گونه ای بود که از عقاید مکتب دور بودند و وقتی وارد مکتب اهل بیت می شدند گرفتار جسارت و حق کشی می شدند.

اگر جریان واقعه کربلا را رصد کنید، خواهید دید بیست نفر از لشکر عمر ابن سعد به سمت لشکر امام حسین علیه السلام آمدند. یک عناد عقیدتی داریم. یعنی شخص برای دشمنی با اهل بیت تربیت شده است. او حقیقت را می داند اما عمدا برای عناد و دشمنی تربیت شده است. مسئله مزار چیزی نیست که ما بخواهیم با عنوان شرک آن را از بین ببریم.

مسجد یعنی جایی که همه می دانند در مقابل کسی که عالم دست او است احساس تواضع کند. چرا قرآن نمی فرماید مسجد رفتن شرک است؟ این هایی که می خواهند به سنت عمل کنند، ما احادیث دلبستگی پیغمبر به بقیع را از همسر پیغمبر داریم که الگوی این ها است.

عایشه می گوید: شب ها پیغمبر خانه را ترک می کرد و به بقیع رفته و آنجا عبادت می کرد و در پایان عبادتش پیغمبر، هم مردگان بقیع را هم خودش و هم مسلمین را دعا کرد. آن هایی که می گویند زینت و آزین بندی قبور حرام است، انسان وقتی وارد مسجدالنبی می شود زینت های بسیاری را مشاهده می کند. "و من یعظم شعائر الله..."

هرچیزی که می تواند پرچم هدایت شود. بو علی سینا می فرماید آن چیز که مکروه و حرام است، در آن شفاء و هدایت نیست. اگر خداوند فرمود مودت ذی القربی اجر رسالت است، یعنی از راه این مودت می شود مردم را هدایت کرد. کاری که محبت انجام می دهد، چیزی انجام نمی دهد.

امام سجاد علیه السلام محبوبی است که زمانی که ما به او دل بستیم، بنده خدا می شویم. این امام اگر مزارش به گونه ای باشد که چشم ها و عقل ها و قلب ها را به خود معطوف کند،چه پیامی دارد؟ در طول تاریخ نگاه کنید که حرم امام حسین علیه السلام مردم را از خدا جدا کرد، یا مردم را بنده خدا کرد؟

تنها خداوند می داند، چقدر این حرم ها دل ها را موحّد کرده است. وهابیت عناد عقیدتی دارد و شعبه اصلی صهیونیسم است و می خواهد به واسطه از بین بردن حرمها راه بندگی خدا را ببندد، زیرا هیچ چیز بهتر از بچه های فاطمه الزهرا سلام الله علیها، مردم را با خدا آشنا نمی کند. هیچ کس بهتر از ائمه خدا دل ها را معطوف به بندگی و تعبد نمی کند.

آن ها می دانند کسی معطوف به امام مجتبی علیه السلام شود، به کجا می رسد، امام مجتبی علیه السلام، دانشگاه انسان سازی بودند که مثل ایشان نداریم. می فرماید: "بهترین چیزی که انسان می تواند در طول زندگی به دست بیاورد، اخلاق است" دنیا و خانواده ها امروزه مشکل اخلاق دارند.
وهابیت می خواهد کاری کند که آدم خلیفه خدا نباشد. اگر کسی معطوف به امام سجاد علیه السلام شود به این جمله می رسد امام سجاد می فرمایند: "بترس از ستم به کسی که جز خدا پناهی ندارد"،  شیفته امام سجاد می شود.

اگر کسی معطوف به امام باقر علیه السلام شود، امام باقر می فرمایند:

"اگر میخواهی زیبا زندگی کنی،این سه کار را انجام بده.هیچ زمانی اجازه نده سرت را کلاه بگذارند،همیشه در زندگی ات میانه رو باش و صبر را پیشه کن".


امام صادق علیه السلام می فرماید:"اگر کسی دانه خرمایی را در راه خدا برای رفع مشکل کسی هزینه کند، خداوند تمام خدایی خود را برای رفع مشکل آن شخص هزینه میکند." وهابیت ابلیس مجسم است و برای همین با شعائر اسلام مبارزه می کند